З історії школи

Хто цю згадку збереже,

Її в серці плекать буде –

Скарб найбільший збереже,

Який можуть мати люди

Р. Завадович

31 серпня 1963 року… Цей день запам’ятається кожному на все життя. В урочистій обстановці відбулося відкриття нової прекрасної школи. На широкому шкільному подвір’ї зібралися вчителі, учні, батьки, гості. Усіх присутніх було більше двох тисяч.

На урочистий мітинг прибули секретарі міському й парткому виробничого управління тт. Гончаренко Н.В. і Яковлєв І.С., голова міськради тов.Алєксєєв, завідуючий міським відділом освіти Супрун М.А., керівники «Ромен буду», учителі з різних шкіл міста. Після виголошення вітальних промов секретар міськкому КПУ т. Гончаренко Н.В.перерізав червону стрічку й запросив до новобудови. Учнів привітав директор школи Черняк М.А. Упродовж усіх років будівництва Микола Абрамович був головним будівничим закладу освіти. Зі словами подяки за такий прекрасний храм науки виступила учениця 11-А класу Лашкул Тамара. Нова школа…Вона була такою в повному розумінні слова: розміщена в хорошому двоповерховому будинку, і за своєю організацією це була школа нового типу. У школі було уведено такі профілі виробничого навчання: столярна, слюсарна, будівельна справи, вихователь дитячого садка, швачка, піонервожата. Усі учні школи вивчали курс «автомобільна справа».

У школі обладнано 10 кабінетів. Для них придбано було на 10000 крб. наочних посібників, виділено 15000 крб. додатково для поліпшення матеріальної бази кабінетів. Кожен учень школи повинен був освоїти гру на одному з музичних інструментів. З цією метою було закуплено духові інструменти, баяни, піаніно, акордеони, домри, бандури. 2 вересня 1963 року…Стрункими рядами учні та вчителі вишикувались на урочисту лінійку з нагоди початку нового навчального року. Учнів вітали: директор школи Черняк М.А., учителька     Науменко В.Я., учениця 11-Б класу Бородуля Ніна.

У новій школі – 29 класів:

1-х-2                 4-х-2             7-х-2

2-х-2                 5-х-2             8-х-2

3-х-2                 6-х-2             9-х-2

10-х-2

11-х-2

Директор школи - Черняк Микола Абрамович, викладач математики, освіта – Сумський педінститут, стаж – 31 рік. Завуч школи – Рогов Петро Павлович, викладач історії, освіта – Київський педагогічний інститут, стаж – 30 років. Педагогічний колектив – 44 учителі.

5 грудня 1963 року в школі відбулися урочистості до Дня Конституції. На концерні виступив колектив баяністів, який розпочав роботу з вересня. Це було свідченням того, що в школі добре спланована робота по всебічному розвитку учнів.

відзначення 150 річчя від дня народження  Т. Г. Шевченка (9. 03. 1964 р.) присутніх вразив виступ колективу бандуристів.

Перший рік навчання в новій школі був плідним. За відмінні успіхи в навчанні й поведінці учнів школи : Лашкул Тамара, Вертій Владислав, Бородуля Ніна – нагороджені золотими медалями.

Ярцев Леонід, Подоляка Ольга, Мартинець Алла, Самілик Марія отримали срібні медалі.

У 1966 році введено в дію ще чотири класні кімнати. У школі стало працювати дев'ять груп продовженого дня. У жовтні 1966 року Президія Верховної ради СРСР за навчально- виховну роботу нагородила директора школи Черняка орденом Трудового Червоного  Прапора.

З 1968 року уроки математики, біології, фізики, хімії, історії проводилися лише в кабінетах.

Триває й добудова школи. У цьому процесі брали участь і учні. Вони своїми  руками зводили стіни,    кладучи майстерно цеглину до цеглини. Цьому сприяла добре поставлена  профорієнтаційна робота в школі.

19. 09. 1968 року директором школи призначений Безносик  Валентин Михайлович.

Шкільне життя в постійному русі. Учні школи після уроків займаються в різних гуртках, працюють над благоустроєм території. У канікулярний час відвідують різні міста колишнього СРСР: Брест, Мінськ,  Корсунь- Шевченківський, Канів…

У 1973 році школа отримала Свідоцтво про затвердження учасником Виставки передового досвіду в народному господарстві Української РСР.

Учні школи беруть постійно участь у спортивних  змаганнях, завжди здобувають    перемогу. Улітку працюють у таборі праці й відпочинку в с. Василівка Роменського району. Організовують зустрічі з відомими хліборобами. Гостем учнів став Герой Соціалістичної Праці , хлібороб Б. І. Сукачов.

У 1977 році Сумським комітетом ветеранів війни була організована поїздка до Криму. У ній взяли участь  піонери загону ім.. К. Зеленко.  Метою поїздки стала зустріч  з астрономом Е. М. Смирновою, яка відкрила планету № 1900 «Катюша».

У 1978 році в школі була створена кімната – музей А. П. Гайдара, при ній працював тимурівський загін  (кер. Т. І . Соколовська , учитель російської мови та літератури).

У 1998-1999 навчальному році у школі діяв політичний клуб «Глобус» (кер. Сиволожський М.В.) До складу клубу входили учні 10-11 класів (Омельченко Олена, Юрченко Юрій, Василенко Євген та інші). Члени клубу виступали серед жителів міста й району, розкриваючи  основні питання політики у світі.

Школа розширила свої володіння. Відбулося відкриття добудови школи: введено в дію другий спортивний зал з допоміжними кімнатами, відкрито нову їдальню.

Життя школи – це бурхливий потік річки. Постійно змінювався учнівський колектив, приходили до школи вчителі – сіячі доброго, вічного, розумного . Їхня праця не залишалася поза увагою держави.

Черняк М. А. нагороджений орденом Трудового  Червоного Прапора.

Лакіза Г. Н. нагороджена орденом Знак пошани.

Кива Н.І. нагороджена медаллю «За трудову доблесть».

Учителеві російської мови та літератури Науменко В.Я. присвоєно звання «Заслужений учитель України».

Авторитетом серед жителів мікрорайону Засулля користуються вчителі (нині перебувають уже на заслуженому відпочинку) – Гуділіна Ольга Петрівна (учитель української мови та літератури), Кива Надія Іванівна (учитель української мови та літератури), Горунович Жанна Йосипівна (учитель іноземної мови), Піонт Лідія Федорівна( учитель російської мови та літератури), Турута Галина Михайлівна (учитель української мови та літератури).

В усі  часи школа жила, будувалася, зміцнювалася матеріально завдяки умілим керівникам – директорам.

Очолювали нашу школу:

Черняк М.А.

Безносик В.М.

Ганненко М.М.

Брагін В.М.

Горбик З.Г.